Preloader Kapat
A&G
S a l o o n
Hizmetlerimiz

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı

Her ne kadar cilt bakımı dendiğinde kadınlar ön planda olsa da erkek cilt bakımı da en az kadınlarınki kadar dikkat edilmesi gereken ve uygulanması gereken bir bakımdır. Hatta kadınlardan daha çok problemle karşılaşılabilecek bir yüz tipi ile karşı karşıya olan erkekler bakımlarına daha fazla özen göstermek zorunda kalıyorlar.

 

Erkeklerde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Erkek yüz tipi hem deri bakımından hem de sakalın varlığı sebebiyle ekstra problemler yaratabilir. Erkek derisi kadınlara göre daha kalın ve yağlı, kolajen bir yapıya sahiptir. Hormonların farklılığı erkekte eş zamanlı olarak cildin de farklılaşmasına sebep olmaktadır. Diğer yandan sürekli tıraş olma gerekliliği yüzde tahriş, kıl kökünde meydana gelen sivilce, yara gibi problemler erkeklerin yüz bakımlarına daha fazla özenmesi durumunu ortaya çıkartıyor.

Erkek cilt bakım ürünleri burada devreye giriyor ve erkek cilt bakımı için özelleşen ürünler ile yüz bakımı yapılıyor. Kişinin cilt tipi, problemleri kişiden kişiye farklılık gösterse de hormon, cilt yapısı cinsiyet özelinde temel bir yaklaşımla incelenebiliyor.

Dolayısıyla kişide önce problemlerin belirlenmesi ve buna uygun bir erkek cilt bakım programı ile problemlerin giderilmesi hedeflenmelidir.

 

Erkek Cilt Bakımı Gerektiren Durumlar Nelerdir?

 

Tıraş sonrası cilt bakımı, kuru cilt için bakım, yağlı cilt için bakım gibi erkek cilt bakımının çeşitlendiğini görüyoruz. Tıraş esnasında ve sonrasında oluşabilen, sivilce, yara, kıl dönmesi problemleri uzun süre yüzde çirkin bir görüntü oluşturabilmekte hatta bu problemli bölgeler güneş ile temas ettiğinde kalıcı izler yaratabilmektedirler.

Bu problemleri belirleyip yüz temizleme, peeling, nemlendirme, iz giderme gibi birçok tedavi şekli ile erkek cilt bakımı programları belirleniyor.

Özellikle tıraş sonrası hassas olan ve açık olan cilt dışarıya oldukça açıktır ve bakım yapılmadığında bu bölgeler en fazla problemi yaratan bölgeler olacaktır. Peeling burada en etkili yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kıl köklerinde oluşabilecek kir, toz gibi sebeplerden meydana gelen sivilce, kıl dönmesi problemleri etkili bir temizleme yöntemi olan peeling ile temizlenerek sonrasında nemlendirici ve sıkılaştırıcı krem bakımıyla dışarıdan gelebilecek etkilere karşı daha fazla kendisini koruyabilir hale gelmektedir.

Erkeklerin cildi kadınlara göre daha kalın diye problemlerinin az olması beklenemez. Aksine kalın bir cilt daha az tepki veren bir cilt, problemleri gidermesi daha zor olan bir cilt tipi demek oluyor. Sivilce, kıl dönmesi gibi problemler kalın cilt içerisinde daha derinlere inebiliyor ve uygun tedavi veya bakım yapılmadığında bu problemleri çözmesi daha zor oluyor.

Dolayısıyla erkek cilt bakımı dendiğinde günlük rutine dahil edilmiş ve belirli aralıklarla uzmanlar eşliğinde uygulanan temizleme, nemlendirme gibi bakımların yapılması gerekliliği kaçınılmaz oluyor. AG Saloon da erkeklere özel bakım programları uzman kişiler tarafından belirlenen problemler doğrultusunda uygulanmaktadır.