Preloader Kapat
A&G
S a l o o n
Hizmetlerimiz

Keratin Bakım

Keratin Bakım

Keratin Nedir?

Keratin; vücudumuzda doğal olarak bulunan bir proteindir. En çok diş, tırnak ve saçlarımızda bulunan bu güçlü protein, saç sağlığımız ile doğrudan ilgilidir. Çünkü saçın korteks olarak adlandırılan hem dış yapısında hem de iç yapısında bol miktarda keratin bulunuyor. Bu da saçımızın güçlü ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Ancak saçımızı kopmaya ve aşınmaya karşı koruyan keratin proteini, tıpkı vitaminler gibi zaman zaman vücudumuzdan eksilebiliyor. Bu da saçlarımızın donuk ve cansız görünmesine veya koparak dökülmesine neden oluyor.

Keratin Bakımı Nedir?

Saçlarımızın temel ana maddesi keratin proteinidir. Kopmaya ve aşınmaya karşı saçları koruyan bu güçlü protein; boya, fön, hava kirliliği ve saç şekillendirici ürünlerin kullanımıyla birlikte azalmaya başlar. Bunun sonucunda da saçlar kurur, nemini tutamaz, esnekliğini kaybeder ve şekil almakta zorlanır. Kısacası, sağlıksız bir saç görünümüyle baş başa kalınır.İzmir Keratin bakımı ise saçta eksilen keratini yerine koymak amacıyla yapılan bir tür saç bakım işlemidir. Kaybettiği keratini yeniden kazanan saçlar ise daha canlı, güçlü ve parlak bir görünüm kazanır. Saç botoksu da denilen bu uygulamada özel bir şampuan ve ilaç kullanılır. Etkisi ise kişiden kişiye göre değişse de en az 3 ay sürer.

Keratin Bakımı Karşıyaka

A&G Saloon olarak Keratin bakımı için profesyonel enzo kozmetik  ürünlerini tercih ediyoruz. Saçlarınız nemlensin, yumuşasın, parlasın ve düzleşsin.