Preloader Kapat
A&G
S a l o o n
Kurumsal

Güzellik Sırları!

Güzellik Sırları!

Sizin İçin Seçtiğimiz Güzellik Sırları

Güzellik sırları deyince akla ilk gelen kimsenin bilmediği bir güzellik için yapılan formül. Her ne kadar okadar olmasada tüm bilinen lerin aksine size sunacağımız tavsiyeleri dikkatlice okumanızı öneririz.

Güzellik Sırrınız İçin Önemli Bilgiler ;

  • Peeling son zamanlarda sıklıkla başvurulan güzellik yöntemlerindendir. Güzellik salonlarına giden kadınların güzellikle ilgili ilk tercihleri arasındadır. Ama peeling ile ilgili ne kadar sert olursanız ya da baskı uygularsanız peeling o kadar başarılı olur gibi yanlış bir inanış var. Aslında tam tersine peeling yapılırken mutlaka daha nazik olunması gerekiyor. Peeling’in amacı dengeli ve düzenli hareketlerin belli bir ritm de uygulanmasıdır. Bu sayede cilde masaj uygulanmış olunur, cilt rahatlatılır ve cildin kan akışı dengelenir.
  • Güzellik sırlarının, vazgeçilmezleri olan bitkiler, binlerce yıldır hem sağlık hem de güzellik için kullanılır. Bitkiler için doğanın bize verdiği mucizeler olarak bahsedebiliriz. Bitki çeşitlerinden olan meyve ve sebzeleri tüketmek cilt sağlığı ve güzelliği için çok önemlidir. Meyve sebzelerin içerdikleri mineral ve vitaminler sağlık açısından bulunmaz nimetlerdendir. Bir de meyve ve sebzelerin yenilerek değil, maske yapılarak kullanılması vardır. Oldukça doğal olan bu maskeler hem yüz hem de vücut için güvenle kullanılabilir. Eskiden evde uygulanan doğal meyve ve sebze kürleri artık birçok güzellik merkezinde de kolayca uygulanabiliyor. Bu kürler cilde nem kazandırıyor ve hücrelerin beslenmesini sağlayarak uzun yıllar cildi taptaze tutuyor.
  • Bu öneri bir uyarı niteliğinde: Yaşlandıkça cilt kırışıklıklarının artacağı bir gerçek. Ama bunun önüne geçebilmekte kişinin kendi elinde. Vücuda ne kadar iyi bakılırsa, ciltte aynı oranda genç kalır. Eğer cildinizin erken yaşlanmasını istemiyorsanız mutlaka alkolden uzak durmalısınız. Alkolün vücutta yarattığı en büyük kötülüklerden biri cildin nem dengesini bozarak kırışıklıkların oluşmasına sebep olmasıdır. Alkol hücrelerin hızlı yaşlanmasına yol açar.
  • Güzelliği etkileyen bir diğer önemli faktör de uykudur. Uyku sırasında gerçekleşen protein sentezi sayesinde cilt için faydalı olan proteinler üretilir. Protein lif olarak bilinen bu proteinler cildin sıkı görünümünden sorumludur. Bu proteinlerden mahrum kalmak, zamanla cildin yorulmasına ve sarkmasına yol açar. Uzmanların uyarılarına kulak asmak ve günde en az 7 saat uyumak erken yaşlanmayı önler, vücudun zinde kalmasını sağlar.
  • Güneşin canlılar için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ama güneşin faydalarının yanında, bir o kadar da zararı vardır. Özellikle güneş ışınlarının cilt üzerinde korkunç etkileri bulunur. Zararlı UV ışınlar cilt hücrelerinin su dengesini bozduğu için hızlı bir şekilde cildin yaşlanmasına yol açar. Uzun süre güneşte kalanların ciltleri kırışır. Ayrıca güneş lekeleri de ortaya çıkabilir, Çiller de buna dahil olabiliyor, tabi bu tamamen kişinin cilt yapısı ile alakalı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle güneşe çıkıldığında mutlaka koruyucu kremler kullanılması gerekiyor. Doğal koruyucular kullanmak aynı zamanda cildi de besler.
  • Cildiniz, teniniz, vücudunuzun en önemli bir parçası ve cildinizi korumak onun için özen göstermek gerekir, Cilt bakımı, yüz bakımı , kullandığınız tüm makyaj veya cilt temizleme ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak ve bir uzmanına danışmak her zaman önemlidir. Güzellik sırları ile ilgili A&G Saloon güzellik uzmanları size her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.İstediğiniz konu hakkında danışmak fikir almak için bize mesaj atmanız durumunda size en yakın zaman da bir güzellik uzmanımız tarafından geri dönüş sağlanacaktır.Makyajın cilt üzerindeki etkileri, kadınların hayatının büyük bölümünde vazgeçmediği makyaj, doğru yapılmadığı zaman cildin yorulmasına ve hızlı yaşlanmasına sebep olur. Mutlaka ağır kimyasallar içermeyen makyaj malzemeleri kullanmak önemlidir. Bunun dışında makyajı kesinlikle doğru sırada yapmak gerekiyor. Örneğin ağır formülasyona sahip ürünler sonda, serum gibi hafif malzemeler ilk olarak tercih edilmelidir. Doğru makyaj teknikleri ve doğru makyaj için güzellik merkezlerinden faydalanmak en doğru bilgiye kısa sürede ulaşmayı sağlar. Ayrıca Bir diğer önemli kural ise mutlaka makyajı uyumadan yada yatmadan önce peeling ile iyice temizlemelisiniz. Soğuk Su cilde her zaman iyi gelmektedir. Soğuk su hücreleri her zaman canlı tutmaya ve yenilemeye de birebirdir.

Güzelliğiniz Uzmanlık gerektirir.

A&G Saloon Güzelliğinizi Sizden Daha Çok Düşünerek Size Önemli Sırlar Vermeye Devam Edecek